Vyhledávání
      

Zarděnice kohoutí hřeben (Erythrina crista - galli)

 

Exotické rostliny > 

Výška rostliny: 
do 9.0 m
Barva květu: 
červená
Barva olistění: 
zelená
Tvar květu: 
hrozen
Tvary listů: 
okrouhlé, řapíkaté
Typy listů: 
listnaté, stálezelené
Použití: 
solitéra, ornamentální výsadby
Náročnost: 
slunce, sucho, teplomilná, náročné, vysoká vzdušná vlhkost

Fotogalerie (0 fotek):

Popis rostliny:  
Zarděnice kohoutí hřeben je široký tropický keř, s tlustou dřevnatou bází, zřídka strom vysoký až 9m s tlustým kmenem. Je to trnitá rostlina s trojčetnými listy a zářivě červenými květy s jedním velkým, široce korunním plátkem na spodní straně, nad nímž je zahnutý, trubkovitý útvar.
Listy jsou střídavé, strny na řapíku a střední žilce, lístky řapíkaté, protáhle elipsovité, až 15cm dlouhé, v období sucha často opadávající. Květy vykvétají v hroznech na koncích větviček. Dva horní korunní plátky tvoří téměř uzavřenou rourku kolem tyčinek a čnělky, dva postranní plátky jsou velmi malé, spodní je naopak až 6cm dlouhý a 3,5cm široký, často trochu člunkovitý a ohnutý dolů. Plody jsou bobovité, až 30cm dlouhé a 2cm silné.
Jako většina druhů tohoto rodu je i zarděnice kohoutí hřeben neboli „korálový keř“ opylována ptáky. Aby je nalákala, produkuje tolik nektaru, že často odkapává z květů. Odtud pochází anglické jméno „Cry - Baby“ (plačící dítě).
Keř snese teplotu až -5°C a daří se mu venku ještě např. v jižní Anglii. Mladé větvičky často namrzají, ale vždy znovu obrazí z kořenů. Také jihoafrická zakrslá zarděnice Erythrina humeana se často pěstuje v nádobě jako keř. Odlišuje se trojhrannými až laločnatými listy a menšími, mnohem užšími květy ve vzpřímených květenstvích.

Čeleď.
Fabaceae - bobovité

Původ:
Zarděnice kohoutí hřeben pochází z Jižní Ameriky.

Výskyt:
Zarděnice kohoutí hřeben roste v tropech a subtropech.


 
 

Reklama - Kontakt
Copyright © 2010-2013 AtlasRostlin.cz
Publikování nebo šíření jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu je zakázáno.