Vyhledávání
      

Trichocaulon (Trichocaulon)

Exotické rostliny > 

Doba květu: 
Červenec, Srpen
Barva květu: 
žlutá
Barva olistění: 
zelená
Typy listů: 
listnaté, stálezelené
Použití: 
nádoby, ornamentální výsadby
Náročnost: 
slunce, sucho, teplomilná, písčité půdy, propustné půdy, náročné

Fotogalerie (4 fotek):
         Další fotky >>>

Popis rostliny:  
Trichocaulon je jihoafrický rod, některými odborníky považovaný za nefunkční. Druhy původně zařazované do tohoto malého rodu mají dvě růstové podoby. Skupina druhů se stonky s tuhými vystouplými žebry nebo tuhými bradavkami zakončenými krátkým tuhým trnem se nyní řadí do rodu Hoodia.

Skupina s měkkými beztrnnými bradavičnatými stonky bývá řazena do několika rodů, např. do nového rodu Lavrania. Beztrnné druhy většina pěstitelů spojuje právě s tímto rodem. Tvoří nepočetné trsy 15cm dlouhých stonků o průměru 5cm. Květy vyrůstají na temeni stonku ve velkém počtu. Jsou žluté a kaštanově tečkované nebo proužkované, menší než 1cm.

Druh Trichocaulon cactiforme patří k nejběžnějším. Měkké bradavičnaté stonky dosahují průměru 5cm a výšky 10cm, poměrně málo od báze odnožuje. Květy jsou žluté s hnědými pruhy, o průměru 6mm. Po opylení se vytvářejí dva měchýřky, dlouhé přes 10cm.

Čeleď:
Asclepiadaceae - klejichovité

Původ:
Druh pochází z jižní Afriky.

Pěstování:
Rostlina je náchylná k hnilobám, vyžaduje dostatek nepřímého světla a vysokou teplotu. V zimě je nutné ji chránit před mrazem a nechat v suchu při vysoké teplotě.

Množení:
Množíme semeny, můžeme roubovat.


 
 

Reklama - Kontakt
Copyright © 2010-2013 AtlasRostlin.cz
Publikování nebo šíření jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu je zakázáno.