Vyhledávání
      

Russelie přesličkovitá (Russelia equisetiformis)

 

Exotické rostliny > 

Výška rostliny: 
do 1.2 m
Barva květu: 
červená
Barva olistění: 
zelená
Tvary listů: 
vstřícné
Typy listů: 
listnaté, poloopadavé
Použití: 
solitéra, ornamentální výsadby
Náročnost: 
slunce, sucho, vlhko, teplomilná, náročné, vysoká vzdušná vlhkost

Fotogalerie (0 fotek):

Popis rostliny:  
Russelie přesličkovitá je hustší, až 1,2m vysoký tropický keř s hranatými větvičkami. Má tenké zelené převislé větvičky s maličkými, často sotva rozeznatelnými listy. Květy jsou trubkovité a zářívě červené.
Listy rosotu na silnějších větvích v přeslenech po 3 -6, na tenčích větvičkách jsou vstřícné, zřídka až 1,5cm dlouhé. Květy jsou jednotlivé nebo po dvou v paždích malých šupin, převislé, s kalichem až 3mm dlouhým a 1,5 - 2,5cm dlouhou korunní trubkou s pěti cípy, z nichž oba horní jsou spojeny ve společný lalok, v trubce jsou čtyři tyčinky a čnělka. Plody jsou kulaté tobolky, 3 -6mm velké s čnělkou až 15mm dlouhou, uvnitř s mnoha malými hnědými semeny.
Jako mnohé kulturní rostliny je russelie rozšířena natolik, že lze její původní planý výskyt těžko vysledovat. Protože ale její blízcí příbuzní pocházejí z Mexika, bude odtud pravděpodobně i russelie. Jako rostlina slunných, občas suchých stanovišť se vzdala do značné míry listů, aby udržela co nejnižší ztráty vody. Životně důležité funkce listů převzaly zelené větvičky, tak, jako u naší kručinky (Genista). Ostatní z asi 50 druhů Russelia mají naopak aspoň ve vlhčí části roku normální ploché listy. Jak prozrazují jasně červené trubkovité květy, jsou russelie většinou opylovány kolibříky.

Čeleď:
Scrophulariaceae - krtičníkovité

Původ:
Russelie pochází pravděpodobně z Mexika.

Výskyt:
Russelie roste na slunných, občas suchých stanovištích.


 
 

Reklama - Kontakt
Copyright © 2010-2013 AtlasRostlin.cz
Publikování nebo šíření jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu je zakázáno.