Vyhledávání
      

Pereskia velkokvětá (Pereskia grandiflora)

 

Exotické rostliny > 

Výška rostliny: 
do 5.0 m
Barva olistění: 
zelená
Typy listů: 
listnaté, stálezelené
Použití: 
solitéra, skupinové výsadby, ornamentální výsadby
Náročnost: 
slunce, sucho, teplomilná, náročné, vysoká vzdušná vlhkost

Fotogalerie (0 fotek):

Popis rostliny:  
Pereskia velkokvětá je mohutný tropický keř, až 5m vysoký, s kmenem až 10cm silným, se zelenými větvičkami, z jejichž polštářků chlupů vyrůstá vždy 1 -8 černých, většinou 1 až 3cm dlouhých ostnů.
Listy jsou střídavé, elipčité, 4 -20cm dlouhé a 2 -7cm široké, kožovité, krátce zašpičatělé. Květy vykvétají jednotlivě nebo na rozvětvených úsecích výhonů s menšími listy, 4 -7cm velké. Mají četné obalné květní listeny, vnější kalichovité, zelené, většina je ale barevná, čnělka s více bílými bliznami. Plody jsou hruškovité, žluté bobule, 5 -6cm velké, na jejich horní plošce je několik ztlustlých lístků květního obalu.
Pereskia je navzdory svým listům pravým kaktusem, jak se dá poznat podle ostnitých polštářků i podle květů. Olistěné kaktusy jsou ale jen malou částí z asi 1400 druhů kaktusů. Ještě častější, ale často méně vzhledný než pereskia velkokvětá je tzv. „Barbadoský angrešt“, který je popínavý, s trochu menšími květy a většinou se dvěma silnými, nazpět ohnutými trny na bázi listů. Také Pareskia corrugata, s oranžovými květy, připomínající před otevřením velkokvěté růže, je oblíbeným okrasným keřem.

Čeleď:
Cactaceae - kaktusovité

Původ:
Pereskie velkokvětá pochází z Barzílie.

Výskyt:
Pereskie se pěstuje jako okrasný keř v tropických oblastech.


 
 

Reklama - Kontakt
Copyright © 2010-2013 AtlasRostlin.cz
Publikování nebo šíření jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu je zakázáno.