Vyhledávání
      

Pelecyphora (Pelecyphora )

 

Exotické rostliny > 

Doba květu: 
Duben, Květen, Červen, Červenec, Srpen
Barva květu: 
růžová
Barva olistění: 
zelená
Typy listů: 
listnaté, stálezelené
Použití: 
nádoby, ornamentální výsadby
Náročnost: 
slunce, sucho, teplomilná, písčité půdy, propustné půdy, náročné

Fotogalerie (0 fotek):

Popis rostliny:  
Pelecyphora zahrnuje dva druhy, pomalu rostoucí. Průměr rostliny je 1cm, může být pět až sedm let stará. Oba druhy mají přirozený areál a jsou přísně chráněné. Květy jsou stejné u obou druhů - karmínově růžové, 2,5cm v průměru, rozkvétají několikrát od jara po celé léto, dozrávají v drobné suché plody ukryté mezi bradavkami. Místo sběru semen nechávají pěstitelé rostliny samovolně vysemenit a sklízejí úrodu semenáčků, které vyklíčí kolem mateřské rostliny.
Pelecyphora strobiliformis je původně zástupcem rodu Encephalocarpus. Má šupinové bradavky a vyskytuje se většinou solitérně, v květech a plodech jsou oba druhy téměř identické. Druh je náchylný k zahnívání, roste pomalu, často se proto roubuje pro urychlení růstu a zajištění dlouhé životnosti, snese krátké období teplot -7°C.
Pelecyphora asseliformis dostal druhové jméno podle podobnosti s drobnými korýši svinkami, ve své vlasti tvoří trsy zapuštěné v zemi. Je náchylný k zahnívání a měl by se pěstovat v malém květináči s propustným substrátem. Nejrychlejší metodou, jak získat větší jedince, je naroubovat malé semenáčky nebo odnože, pěstovat je několik let na podnožích a potom je sundat a dospělé rostliny nechat znovu zakořenit. Po krátkou dobu snesou teploty do -7°C.

Čeleď:
Cactaceae - kaktusovité

Původ:
Oba druhy jsou původem z Mexika.


 
 

Reklama - Kontakt
Copyright © 2010-2013 AtlasRostlin.cz
Publikování nebo šíření jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu je zakázáno.