Vyhledávání
      

Lophocereus (Lophocereus)

 

Exotické rostliny > 

Doba květu: 
Červen, Červenec, Srpen
Barva květu: 
červená, bílá, růžová
Barva olistění: 
zelená
Typy listů: 
listnaté, stálezelené
Použití: 
nádoby, ornamentální výsadby
Náročnost: 
slunce, sucho, teplomilná, hlinité půdy, propustné půdy, náročné, humózní půdy, zimní pokrývka

Fotogalerie (0 fotek):

Popis rostliny:  
Botanici si nejsou jisti, jestli tento druh zahrnuje několik druhů, nebo několik variet jediného druhu. Rostliny z nejnižších oblastí jsou menší, hustěji větvené a větví se ve vyšších částech stonku. Květy jsou podobné, bílé až tmavě červené. Rod roste od nejnižších území Arizony v převážné části Mexika až po výběžek Dolní Kalifornie.
Druh Lophocereus schottii má stonky o průměru 12cm a výšky 6cm, větvící se od báze. Konce větví dospělých jedinců jsou opatřeny hnědými trny. V létě se na vrcholcích objevují růžové květy o průměru 3cm, snáší prudké slunce a silné horko, může ho ale poškodit mráz. Množí se semeny nebo řízky.
Mutace Lophocereus schottii monstrose je unikátní svou neplodností, kterou se udržuje v přírodě, když se stonky ulomí nebo přepadnou. Po stranách zakoření. Existují nejméně dvě formy této mutace z různých lokalit: f. obesa a f. mieckleyanus, která je tenčí, s méně zřetelnými, většinou spirálně uspořádanými bradavkami. Množí se řízky a k zakořenění vyžaduje minimálně 21°C, poté mohou být teploty vyšší. Krátce snese -4°C, konce větví je ale dobré přikrýt.

Čeleď:
Cactaceae - kaktusovité

Původ:
Lophocereus schottii pochází z Mexika, jihu Arizony a z Dolní Kalifornie (Mexiko). Lophocereus shcottii monstrose je původem z Dolní Kalifornie ( Mexiko).


 
 

Reklama - Kontakt
Copyright © 2010-2013 AtlasRostlin.cz
Publikování nebo šíření jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu je zakázáno.