Vyhledávání
      

Lithops aucampiae (Lithops aucampiae)

Kaktusy a sukulenty > 

Barva květu: 
žlutá
Barva olistění: 
zelená
Typy listů: 
listnaté, stálezelené
Použití: 
nádoby
Náročnost: 
slunce, sucho, teplomilná, písčité půdy, propustné půdy, nenáročné

Fotogalerie (5 fotek):
         Další fotky >>>

Popis rostliny:  
Lithops aucampiae je poměrně statný druh sukulentu s plochou horní částí těla, která může dosahovat velikosti 40 x 20 mm.

Vybarvení horních ploch je hnědočervené s hustou sítí tmavších okének rozmanité velikosti.

Květy jsou žluté asi 25 mm v průměru. Existuje velké množství barevných kombinací a variability kresby na horních plochách listů.

Čeleď:
Mesembryanthemaceae – kosmatcovité

Původ:
Druh roste v hlubokém vnitrozemí, kde staré rostliny vytvářejí dost bohaté trsy. V kultuře má každá rostlina po mnoho let jen 1 - 2 těla. V centru svého areálu výskytu je vzhled rostlin vcelku jednotný, ale na některých okrajových nalezištích byly nalezeny populace s nápadnými odchylkami kresby na listech.

Pěstování:
Pěstování tohoto rodu je poměrně snadné. Ze semen můžeme i v našich zeměpisných šířkách vypěstovat za 3 - 4 roky zcela dospělé, kvetoucí rostliny, tvarově i barevně naprosto rovnocenné s rostlinami v přírodě.
Kromě vysokých nároků na světlo jsou jinak velmi skromné co se týče substrátu i zálivky.

I když jednotlivé druhy pocházejí z klimaticky rozdílných oblastí, je možné je úspěšně pěstovat vcelku shodným postupem. Dospělé rostliny zaléváme pouze v době od května do listopadu. Termíny jsou ale jen přibližné, vždy musíme respektovat roční cyklus obměny listů, který vlivem specifických podmínek není nikdy přesně stejný u všech pěstitelů.


 
 

Reklama - Kontakt
Copyright © 2010-2013 AtlasRostlin.cz
Publikování nebo šíření jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu je zakázáno.