Vyhledávání
      

Gibbaeum dispar (Gibbaeum dispar)

Kaktusy a sukulenty > 

Doba květu: 
Listopad, Prosinec
Barva květu: 
červená
Barva olistění: 
zelená
Typy listů: 
listnaté, stálezelené
Použití: 
nádoby
Náročnost: 
slunce, sucho, teplomilná, písčité půdy, propustné půdy, náročné

Fotogalerie (4 fotek):
         Další fotky >>>

Popis rostliny:  
Tento rod zahrnuje různorodou skupinu trsnatých, vysoce sukulentních druhů. Některé jsou poléhavé keříky s válcovitými listy, u jiných je stonek velmi krátký. Nápadným znakem je nestejná délka a tvar každého z obou vstřícných listů. Delší listy mívá výrazný kýl ve tvaru hrbu.

Gibbaeum dispar je sukulent tvořící ploché trsy hustě nahlučených vstřícných listů, které v každém páru po velkou část délky srůstají do vejčitých útvarů o šířce 20 - 40 mm.

Pokožka je šedozelená s jemným ochlupením. Starší rostliny kvetou velmi pravidelně koncem listopadu a v prosinci. Květy jsou 20 mm velké, červené. Hlavním obdobím růstu je podzim a zima. Tobolky mají 6 - 7 pouzder.

Čeleď:
Mesembryanthemaceae – kosmatcovité

Původ:
Rod pochází z Malého Karru.

Pěstování:
Tento rod je oblíbený mezi zkušenými pěstiteli. Je nutné porozumět růstovému rytmu jednotlivých druhů. Jejich nároky se velmi liší. Robustní druhy s dlouhými listy je možné úspěšně převézt na letní růst a zimní odpočinek. U drobnějších druhů se to často nedaří. Některé mají velmi pevně fixovanou potřebu růstu v zimním období a stagnace v létě.

Množení:
Druh množíme nejčastěji semeny.


 
 

Reklama - Kontakt
Copyright © 2010-2013 AtlasRostlin.cz
Publikování nebo šíření jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu je zakázáno.