Vyhledávání
      

Escobaria (Escobaria)

 

Exotické rostliny > 

Doba květu: 
Červen, Červenec, Srpen
Barva květu: 
žlutá, hnědá, růžová
Barva olistění: 
zelená
Typy listů: 
listnaté, stálezelené
Použití: 
nádoby, ornamentální výsadby
Náročnost: 
slunce, sucho, teplomilná, písčité půdy, propustné půdy, náročné, vysoká vzdušná vlhkost

Fotogalerie (0 fotek):

Popis rostliny:  
Většina druhů rodu Escobaria patří mezi menší rostliny. Květy jsou většinou velmi drobné, jen do 1cm, mohou se ale otevřít do průměru 6cm. Barva květů se pohybuje od růžové přes žlutou po hnědou nebo zlatohnědou. Hranice rozšíření sahají od jihozápadu USA po Mexiko.
Druh Escobaria hesteri je drobný, jeho stonky jsou dlouhé 4cm, někdy mohou vytvořit trs o průměru 10cm. Na rozdíl od jiných druhů tohoto rodu kvete tmavě růžovými květy velkými 3cm a to nepřetržitě po celé léto, často na jednom stonku. Je mírně náchylný k zahnívání, za sucha snese teploty až do - 10°C. Množí se semeny nebo řízky.
Druh Escobaria leei může dosahovat průměru až 15cm, ale jednotlivé rostliny jsou pouze 1cm silné. Počátkem léta tvoří hnědavě růžové květy. Tento druh v přírodě ohrožen a je přísně chráněný. Pokud je v suchu, snese teploty až -7°C. Množí se snadno semeny a odnožemi, někdy se roubuje.
Escobaria minima je druh blízce příbuzný Escobaria leei s podobnými ekologickými nároky, má velmi omezené rozšíření a je chráněný. Stonky jsou 2cm silné, mohou tvořit trsy o průměru 20cm. Počátkem léta rozkvétají v několika vlnách nápadnými růžovými květy o průměru 2cm. Vyžaduje dokonalou drenáž, suchý snese teploty až -7°C. Množí se semeny, řízky a občas se roubuje.

Čeleď:
Cactaceae - kaktusovité

Původ:
Všechny tři druhy jsou původem z Texasu.


 
 

Reklama - Kontakt
Copyright © 2010-2013 AtlasRostlin.cz
Publikování nebo šíření jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu je zakázáno.