Vyhledávání
      

Epidendrum ibaguenské (Epidendrum ibaguense)

 

Exotické rostliny > 

Výška rostliny: 
do 100.0 cm
Šířka rostliny: 
do 5 mm
Barva květu: 
červená
Barva olistění: 
zelená
Tvar květu: 
hrozen
Typy listů: 
listnaté, stálezelené
Použití: 
solitéra, ornamentální výsadby
Náročnost: 
slunce, polostín, vlhko, teplomilná, náročné, vysoká vzdušná vlhkost

Fotogalerie (0 fotek):

Popis rostliny:  
Epidendrum ibaguenské je tropický epifyt se vzpřímeným stonkem, poléhavý nebo pnoucí, často asi 1m dlouhý a jen 5mm silný, z velké části pokrytý hnědavými listovými pochvami. Stonek je dlouhý a tenký, listy dvouřadě uspořádané. Květy tmavě červené až téměř žluté, s pěti okvětními lístky a jedním na konci trojlaločným a třásnitým pyskem, přirostlým ke střednímu sloupku.
Listy jsou přisedlé a objímající stonek, vejčité až dlouze protáhlé, 3,5 -16cm dlouhé, 0,8 -5cm široké, masité. Květy vykvétají většinou šikmo až strmě nahoru, v kulovitých nebo až 15cm dlouhých, hustých hroznech na konci stonku, který nese na posledních 10 -50cm jen šupinovité listy. Okvětní lístky jsou si navzájem velmi podobné, 12 -22mm dlouhé, 4 -8mm široké široké, pysk 8 -15mm dlouhý. Plody jsou šikmo elipčité, 2,5 -4cm dlouhé, s mnoha nepatrnými semeny.
Epidendrum může růst téměř všude, na holých skalách i na písčitých plochách, na stromech nebo dokonce na plovoucích ostrovech z naplaveného dřeva a vodních rostlin. Často roste na pustých plochách společně s klejichou a lantanou, které mají podobné barvy květů. Když se jeho stonky dotknou půdy, často vyženou na svých kolénkách nové kořeny a pokračují v růstu. Tak může být stonek až 10m dlouhý. Mnohé další z více než 800 druhů tohoto rodu jsou také pěstovány jako okrasné rostliny.

Čeleď:
Orchidaceae - vstavačovité

Výskyt:
Epidendrum je velmi rozšířené ve Střední a Jižní Americe, roste často na skalách, řidčeji na stromech, jinde jen v kultuře.


 
 

Reklama - Kontakt
Copyright © 2010-2013 AtlasRostlin.cz
Publikování nebo šíření jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu je zakázáno.