Vyhledávání
      

Echinocereus (Echinocereus )

Exotické rostliny > 

Výška rostliny: 
do 40.0 cm
Šířka rostliny: 
do 7.0 cm
Doba květu: 
Červen, Červenec, Srpen
Barva květu: 
žlutá, červená, oranžová, fialová, bílá, růžová, Nažloutlá, oranžovožlutá, žlutobílá, narůžovělá, žlutozelená
Barva olistění: 
zelená
Typy listů: 
listnaté, stálezelené
Použití: 
nádoby, ornamentální výsadby
Náročnost: 
slunce, sucho, teplomilná, mrazuvzdorná, písčité půdy, chudé půdy, náročné

Fotogalerie (15 fotek):
         Další fotky >>>

Popis rostliny:  
Většina druhů rodu Echinocereus vytváří velké trnité polokulovité trsy. Je to velmi rozsáhlý rod, ve kterém se najdou i jiné formy, od tenkých, převislých a plazivých až po miniaturní solitérní. Květy mají všechny barvy i odstíny: bílé, žluté, růžové, oranžové, červené, karmínové a zelené. Některé druhy se pěstují v zahradě i v severních oblastech, protože snesou delší období při teplotách po -18°C. Mrazuvzdorné se na podzim dehydratují, i když mají dostatek vláhy, to jim umožné přečkat nízké teploty. Tento rod roste v USA a Mexiku.

Echinocereus coccineus var. neomexicanus má stonky dorůstající do průměru až 7cm a odnožují, tak vznikají polokulovité trsy o průměru až 35cm. Květy jsou velké 5cm, červené, rostou po celém povrchu rostliny, kvetou koncem jara. Tento druh snese teploty až -10°C, musí ale být zcela vyschlý.

Druh Echinocereus papillosus vytváří trsy poléhavých, 2 -3cm silných stonků. Dosahuje délky až 30cm, a proto je vhodný do závěsných košů. Začítkem léta vykvétají jasně žluté květy velké 12cm s červeným jícnem. Tento kaktus snese po krátkou dobu teploty do -7°C. Během zimy se dehydratuje, je tedy scvrklý a nevzhledný, chání se tak ale před zmrznutím.

Echinocereus pentalophus je jedním z nejvhodnějších druhů rodu pro závěsné koše, má 2 -3cm silné stonky dorůstající 40cm i více. Na konci jara se na krátký čas obalí velkými růžovými květy s bílými jícny, velkými 10cm. Je-li rostlina v suchu, snese krátce -7°C. V zimě se stonky smrští a zfialoví, na jaře ožijí.

Čeleď:
Cactaceae - kaktusovité

Původ:
Echinocereus coccineus var. neomexicanus pochází z Nového Mexika v USA, Echinocereus papillosus a Echinocereus pentalophus pocházejí z Texasu v USA.

Množení:
Echinocereus coccineus var. neomexicanus se množí většinou semeny, Echinocereus papillosus i Echinocereus pentalophus se množí semeny i řízky.


 
 

Reklama - Kontakt
Copyright © 2010-2013 AtlasRostlin.cz
Publikování nebo šíření jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu je zakázáno.