Vyhledávání
      

Dendrokalamus obrovský (Dendrocalamus giganteus)

 

Exotické rostliny > 

Výška rostliny: 
do 35.0 m
Šířka rostliny: 
do 30.0 cm
Barva květu: 
žlutá, fialová
Barva olistění: 
modrozelená
Tvar květu: 
lata
Tvary listů: 
řapíkaté
Typy listů: 
listnaté, stálezelené
Použitelné části: 
stonek
Použití: 
solitéra, ornamentální výsadby, v zemědělství
Náročnost: 
slunce, sucho, teplomilná, náročné, vysoká vzdušná vlhkost

Fotogalerie (0 fotek):

Popis rostliny:  
Dendrokalamus obrovský je obrovská, dřevnatá, bambusovitá tráva, většinou matně zelená, rostoucí hromadně blízko sebe. Mladé výhony jsou špičatě kuželovité, s trojúhelníkovitými, přinejmenším na okraji modravě zelenými listy. Tato tráva je až 35m vysoká a 30cm v průměru. Daleko nahoře s tenkými, rozvětvenými větvičkami, odstávající ke straně, některé ze spodních kolének kmene často z kořeny. Listy jsou dlouze řapíkaté, až 60cm dlouhé a 10cm široké, s jemnými rovnoběžně probíhajícími nervy a téměř paralelními hranami, vyrůstají vysoko nahoře. Květy jsou ve velkých latách se skupinami 12 -20 mm dlouhých klasů, ze kterých vyčnívají žluté prašníky nebo fialové blizny, jsou vidět jen velmi zřídka. Plody jsou jako obilná zrna, až 8mm dlouhé, vyskytují se jen zřídka.
Tento bambus tvoří největší travní stébla na světě a velkou rychlostí. Za příznivých podmínek mohou vyrůst až 45cm denně. Jsou velmi stabilní, s tvrdým, hladkým povrchem a uhnívají pomalu. Jako všechny bambusy kvete je v odstupu několika desetiletí a nadzemní část po dozrání plodů odumírá.

Čeleď:
Poaceae - lipnicovité

Původ:
Tento bambus pochází z jihovýchodní Asie.

Výskyt:
Dendrokalamus je častý v parcích.

Použití:
Tento druh bambusu je používán ke stavbě mostů, domů a lešení. Stébla jsou mezi kolénky dutá, hodí se tak jako splávky, trubky, hudební nástroje a nádoby všeho druhu. Mladé výhonky mnoha dalších druhů se jedí jako zelenina.


 
 

Reklama - Kontakt
Copyright © 2010-2013 AtlasRostlin.cz
Publikování nebo šíření jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu je zakázáno.