Vyhledávání
      

Crassula (Crassula)

 

Exotické rostliny > 

Výška rostliny: 
do 25.0 cm
Doba květu: 
Červenec, Srpen
Barva květu: 
růžová
Barva olistění: 
zelená
Typy listů: 
listnaté, stálezelené
Použití: 
nádoby, ornamentální výsadby
Náročnost: 
slunce, sucho, teplomilná, písčité půdy, propustné půdy, náročné

Fotogalerie (0 fotek):

Popis rostliny:  
Crassula je velký rod zahrnující zejména druhy, které se staly běžnými pokojovými rostlinami, nejznámější z nich je Crassula portulaceae. Většinou jsou to listové sukulenty, i když některé časem vytvářejí ztlustlé kmeny. Většina z nich se pěstuje snadno, množí se nejčastěji řízky. I když jsou rozšířeny i mimo Afriku, pěstitelé mají zájem pouze o jihoafrické druhy.
Crassula muscosa je běžný druh známý pod jménem Crassula lycopodiodes. Má dnes mnoho forem. Stonky jsou široké 5cm a tvoří keřík vysoký přes 25cm. Někdy v létě vytváří drobné květy. Snáší vysoké teploty i prudké světlo, dobře roste jako pokojová rostlina.
Crassula x ´Morgan´s Pink´ je křížencem druhů Crassula falcata a Crassula mesembryanthemopsis. Je to kompaktní rostlina o průměru 5cm s růžovými květy na krátkých stopkách. Patří mezi velké množství hybridů vytvořených v 70. a 80. letech 20. století. Většina z nich se snadno pěstuje, jsou vhodné pro okenní římsy, vyžadují jen občasné zaštípnutí, protože se postupně vytahují. V minulém desetiletí byly favority, nyní jejich obliba poklesla, ale jednoho dne se jistě vrátí. Nesnáší mráz.

Čeleď:
Crassulaceae - tlusticovité

Původ:
Crassula pochází z Afriky.

Množení:
Rod se množí semeny i řízky.


 
 

Reklama - Kontakt
Copyright © 2010-2013 AtlasRostlin.cz
Publikování nebo šíření jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu je zakázáno.