Vyhledávání
      

Ceropegia (Ceropegia )

 

Exotické rostliny > 

Doba květu: 
Květen, Červen, Červenec, Srpen
Barva květu: 
červená, bílá
Barva olistění: 
šedozelená
Typy listů: 
listnaté, stálezelené
Použití: 
nádoby, ornamentální výsadby
Náročnost: 
slunce, sucho, teplomilná, písčité půdy, propustné půdy, náročné

Fotogalerie (0 fotek):

Popis rostliny:  
Ceropegia je početný a variabilní rod rozšířený v Africe, ve východní Asii a na Kanárských ostrovech. Mnoho druhů vytváří podzemní hlízy a vytvrvalé nebo jednoleté popínavé nebo přímé stonky. Některé druhy podzemní zásobní orgány nemají a vytvářejí ztlustlé vzpřímené nebo pnoucí stonky. Květy jsou nevonné a mají dlouhou, na bázi rozšířenou trubku. Dolů obrácené chlupy uvnitř květní trubky přivedou opylující hmyz do květu a zvadnou, propustí ho terve po opylení. U mnoha druhů jsou korunní lístky na koncích semknuté všechny druhy jsou olistěné, u některých jsou ale listy redukovány na drobné šupiny. Rostliny tohoto rodu vyžadují částečný stín a teplo. Pro dobrý růst druhů s velkými hlízami je důležitá propustná půda.
Ceropegia devechii má šedozelené, skvrnité popínavé stonky 1cm silné, dosahující délky přes 1m. Květy jsou dlouhé 4cm o průměru 5cm, rozkvétají v letních měsících. Rostlina vyžaduje dostatek nepřímého světla a nesnáší mráz. Pokud nemá v létě dostatek tepla, měla by se omezit zálivka.
Druh Ceropegia stapelliformis má stonky o průměru 1,5cm, dlouhé až 1,5m. Bílé a červenohnědé květy jsou 5cm dlouhé a 3cm široké. V dobrých podmínkách kvete od jara do podzimu. Nesnáší plné slunce ani mráz.

Čeleď:
Asclepiadaceae - klejichovité

Původ:
Oba druhy pocházejí z Afriky.

Množení:
Ceropegia se množí semeny nebo řízky.


 
 

Reklama - Kontakt
Copyright © 2010-2013 AtlasRostlin.cz
Publikování nebo šíření jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu je zakázáno.