Vyhledávání
      

Ceraria (Ceraria)

 

Exotické rostliny > 

Výška rostliny: 
od 20.0 cm do 1.5 m
Doba květu: 
Červenec
Barva květu: 
bílá, růžová
Barva olistění: 
zelená
Typy listů: 
listnaté, stálezelené
Použití: 
nádoby, ornamentální výsadby
Náročnost: 
slunce, sucho, teplomilná, písčité půdy, propustné půdy, náročné

Fotogalerie (0 fotek):

Popis rostliny:  
Ceraria je rod zahrnující jen 5 druhů, které tvoří drobnolisté sukulentní keříky. Mohou být vysoké od 20cm do více než 1,5m a mají ztlustlé kmeny. Jsou dvoudomé, květy růžové nebo bílé vykvétající na koncích větví menší než 5mm. Všechny druhy se hodí pro sukulentní bonsaje. Snášejí horko, přímé světlo, ale ne mráz. V zimě je musíme uchovávat v suchu.
Ceraria pygmaea je zakrslý druh, vysoký jen 20cm a široký jen o málo více. Časem vytváří velký ztlustlý kmen a kořeny, je proto velmi vhodný pro sukulentní bonsaj. Roste pomaleji než ostatní druhy, roční přírůstek je asi 10cm. Snáší horko a přímé slunce, vyžaduje propustnou půdu a nesnáší mráz.
Druh Ceraria fruticulosa vytváří v přírodním prostřední drobné keříky. V kultuře jednotlivé výhony snadno dorůstají i o více neř 20cm za sezónu. Listy se liší u jednotlivých klonů, mohou být až 5mm široké a 1,5cm dlouhé, většinou mají pouze čtvrtinové rozměry. Na začátku léta se na koncích větví objevují růžové pětičetné květy o průměru 3mm. Kořeny časem tloustnou a je možné je pro ozdobu vyzvednout. Kořeny dospělých rostlin i jejich kmínky mají červenou borku. Rostlina snáší horko a přímé světlo, nesnáší mráz.

Čeleď:
Portulaceae - šruchovité

Původ:
Tento rod pochází z jižní Afriky.

Množení:
Ceraria se množí semeny nebo řízky.


 
 

Reklama - Kontakt
Copyright © 2010-2013 AtlasRostlin.cz
Publikování nebo šíření jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu je zakázáno.