Vyhledávání
      

Aloinopsis luckhoffii (Aloinopsis luckhoffii)

Kaktusy a sukulenty > 

Výška rostliny: 
do 4.0 cm
Barva květu: 
žlutá
Barva olistění: 
šedozelená
Typy listů: 
listnaté, stálezelené
Použití: 
nádoby, ornamentální výsadby
Náročnost: 
slunce, sucho, vlhko, teplomilná, písčité půdy, lehké půdy, propustné půdy, náročné

Fotogalerie (5 fotek):
         Další fotky >>>

Popis rostliny:  
Aloinopsis luckhoffii je mimořádně drobný sukulent. Řídké růžice listů měří pouze 30 - 40 mm v průměru. Listy jsou ale velmi dekorativní. Jejich rozšířené zakončení je poseté šedozelenými bradavičkami různé velikosti.

Bradavičnatým povrchem listů rostlina velmi připomíná rostliny z rodu Titanopsis. Původní popis této rostliny kdysi nesl toto rodové jméno. To bylo ale možné pouze v době, kdy se popisoval nové druhy podle rostlin i ve sterilním stavu, tedy bez znalosti květů a plodů.

Jednotlivé květy tohoto sukulentu mají světle žlutou barvu a otevírají se za slunečného počasí v odpoledních hodinách. Při plném otevření měří asi 30 mm, což je překvapující velikost vzhledem k rozměrům vegetativních částí.

Čeleď:
Mesembryanthemaceae – kosmatcovité

Původ:
Tento druh pochází ze západní části Kapské provincie.

Pěstování:
Předpokladem k dobrému růstu této rostliny jsou dokonale fungující kořeny. Nesahají hluboko, ale vytvářejí hustou síť jemných vlásků, která velmi dobře využívá sebemenší vlhkost půdy. Jejich regenerační schopnosti jsou obdivuhodné – i po téměř ročním pobytu ve zcela suché půdě dokážou během několika hodin obnovit svoji funkci. 
 

Reklama - Kontakt
Copyright © 2010-2013 AtlasRostlin.cz
Publikování nebo šíření jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu je zakázáno.